Zajęcia i instruktorzy

Studio So Fly zostało stworzone z pasji i miłości do tańca! Jest to Babskie studio tańca – od kobiet dla kobiet!

Pragniemy rozwijać w młodych ludziach pasję, ukazywać im obce kultury przez taniec, a także tworzyć miejsce pełne rodzinnej atmosfery i zajawki. U najmłodszych chcemy rozwijać rytmikę, zamiłowanie do ruchu i muzyki. Dorośli zaś znajdą w naszej szkole tańca zajęcia pomagające utrzymać kondycję fizyczną, dbać o ciało, rozwijać pewność siebie, świadomość ciała i oczywiście doskonale się zrelaksować.

W Szkole Tańca So Fly oferujemy zajęcia takie jak:   Dancehall, Twerk, Commercial, zajęcia dla początkujących i średniozaawansowanych, kursy, warsztaty, zajęcia indywidualne i formacje pokazowe.. Nauka tańca odbywa się w Gdańsku, w samym centrum dzielnicy Wrzeszcz.

 

Wykwalifikowani instruktorzy naszej szkoły tańca pozwolą zgłębiać tajniki tańca i ruchu, rozwijać pewność siebie i wycisną z każdego ostatnie poty.

Ramona Nowakowska

 

Tancerka, choreograf, instruktor tańca, właściciel Studia Tańca So Fly, trenerka grup Big Bang Crew, Riddim Riders, członek ekipy So Fly Queens, magister socjologii na Uniwersytecie Gdańskim. Organizator Dancehall Challenge, A Queen Ting i Boomblast.
Tańczy od ponad 16 lat, w tym czasie zgłębiała takie style taneczne jak hip hop, bboying, popping, locking, house, krump, contemporary, jazz, twerk, a także dancehall, który to całkowicie zawładnął jej życiem. Szkoliła się u najlepszych Polskich i zagranicznych tancerzy, takich jak Latonya, Shelly Expressionz, Latesha, Kimiko Versatile, Killa Bean, Global Bob, Dansa Bling, Crazy Hype, Orville, StaciFaya, Colo Colo, Gabbidon, Kool Kid, Craig Black Eagles, Boysie, Oshane, Sheakspear, Dancing Rebel, Happy Feet, DhQ Aneika, Nikesha, Ghetto Legacy, Magnificent Dancers, Black Dice, Desha Ravers, Cosmic Elite Team – wszyscy z Jamajki, Alevanille z Włoch, Aya, Shisha z Francji, Yanis Marshall z USA oraz wielu innych.  Wciąż się rozwija jeżdżąc na warsztaty i wydarzenia taneczne w kraju i zagranicy. W 2010 roku zyskała uprawnienia do prowadzenia zajęć tanecznych, skończyła szkolenie na instruktora tańca, którego efektem było pozyskanie międzynarodowego certyfikatu na instruktora tańca (do wglądu). Od kilku lat jest instruktorem i choreografem, uczyła w najlepszych studiach w trójmieście, a obecnie założyła własne studio. Od 2011 roku jest również organizatorem wydarzeń tanecznych, od tego czasu stworzyła kilka edycji zawodów Dancehall Challenge, oraz m.i. Dancehall Sesje oraz Holiday Dancehall Fest, A Queen Ting i Boomblast. Posiada liczne osiągnięcia solowe i grupowe, między inny z zawodów Shake Ya Booty,  Cropp Baby G Dance Battle, Miasto Rytmu, Slavic Dancehall Queen, Wicked Dance Contest i inne. Występowała m.i. na Festiwalu GDM, Festiwalu FAMA, Miejskiej Streie Kultury, Polach Nadziei, SHC Elements, Baltic Games, Major Lazer Party, przed Koncertem Dawida Podsiadło, i w wielu więcej wydarzeniach i inicjatywach. Sędziuje zawody od kilku lat, do tej pory sędziowała takie wydarzenia jak Bitwa Taneczna Na Dolnym Mieście, Pull Up Party, Styczniowy Jam, Świąteczny Jam. Wystąpiła w kilku teledyskach popularnych artystów, takich jak Wet Fingers, Liroy, Marcin Molendowski, Luxuria Astaroth, Sandra. W 2016 roku odbyła dwie podróże na Jamajkę, gdzie poznawała kulturę i szkoliła się u czołowych tancerzy dancehall w ich rodzimym kraju. Wystąpiła tam również w teledyskach takich artystów jak Voicemail, Princess T, Supahype oraz w filmie.
Taniec to całe jej życie, a najbardziej lubi zarażać nim innych, patrzeć jak wiele zmienia w życiu innych oraz jak progresują, rozwijają się oraz rozwijają skrzydła. Zwraca ogromną uwagę na technikę tańca oraz czystość wykonywania ruchu, choreografie zaś pozwalają rozwijać kobiecość i pewność siebie oraz oczywiście wypełnione są energicznymi ruchami, zmianami tempa i muzykalnością. Najważniejsza jest dla niej atmosfera na zajęciach, aby każdy czuł się swobodnie i komfortowo i dzięki temu rozwijał jak najlepiej, lecz potrafi również być wymagająca i wyciągać z ludzi to co mają w sobie najlepsze.
Dancehall – taniec powstał na Jamajce pod koniec lat 70tych. Związany jest z kulturą jamajską i sposobem życia jamajczyków, połączony jest też z muzyką dancehall (zarówno taniec jak i muzyka wywodzi się z regge i ska). Prekursorami tego stylu są mężczyźni, za ojca dancehallu uznaje się Bogla. Taniec związany jest nierozerwalnie z imprezami, gdyż to na nich głównie powstawał i powstaje, dlatego można zaliczyć go do social dances. Dzieli się go na męski i damski, w męskim najważniejsze są kroki i styl tancerze, jego unikatowość, oryginalność, zaś w kobiecym prym wiodą zmysłowe, sensualne kroki oparte na wine’ach, shake’ach, akrobacjach, rozciągnięciu. W tańcu poza samym ruchem ważny jest attitude, czyli charakter, pewność siebie oraz swag, czyli styl tancerza, jego odczuwanie muzyki. Taniec ten to przybliżenie kultury jamajskiej, a także rozwój rytmiki, muzykalności, pewności siebie, zmysłowości i kobiecości.
*Formacje  – grupy dancehall zamknięte o  zaawansowanym poziomie, występują na ogólnopolskich zawodach i biorą udział w licznych pokazach.
ramonasofly@gmail.com

Aleksandra Juszkiewicz

Pełna pozytywnej energii studentka Wyższej Szkoły Administracji i Biznesu, przygodę z tańcem rozpoczęła 6 lat temu pod okiem Sonii Truszkowskiej, szkoląc swoje umiejętności w Gdańskich szkołach tańca (White Slide, Dance Fusion) trafiła pod skrzydła Ramony Nowakowskiej, gdzie jej przygoda z dancehall`em zaczęła się na dobre. Doskonaliła się na warsztatach u zagranicznych tancerzy takich jak: Alevanille, Kimiko, Dhq Headtop, Killa Bean, Global Bob, Dansa Bling. Od 3 lat nieustannie brała udział w zawodach organizowanych na terenie całej Polski wraz ze swoją ekipą Ketch a Fire. Na swoim koncie ma udział w wielu zawodach (m.in. Dancehall or Die, Miasto Rytmu, Attitude Attack, Dancehall Challenge, Slavic Dancehall Queen), pokazach (Sopot Tref, Baltic Games, Desperados Party Challenge, Wrzeszcz Coast) oraz teledyskach.

Twerk
Jest to styl tańca wywodzący się z rejonów Afryki zachodniej, w Ameryce zyskał popularność w latach 90′, a obecnie jest znany każdemu przez teledyski topowych gwiazd, takich jak Jason Derulo, Nicki Minaj czy Rihanna. Opiera się na rytmicznym poruszaniu biodrami wykorzystując izolacje mięśni dolnych części ciała – są to idealne ćwiczenia wzmacniające mięśnie ud i pośladków. Przy dobrej zabawie, dziewczyny poczujecie się kobieco i seksownie, a przy tym zwiększycie pewność siebie.

Jak wyglądają zajęcia z Aleksandra?

Każde zajęcia zaczynamy rozgrzewka, która przygotowuje nas do ćwiczeń wzmacniających – głównie skupiamy się na nogach i pośladkach, przy czym nie zapominamy o brzuchu i rękach. Następnie przechodzimy do choreografii, dzięki której poznajemy technikę i styl tańce. Zajecia kończymy ćwiczeniami rozciągającymi.

Jeżeli chcesz spróbować czegoś nowego, albo szlifować nabyte już umiejętności, a przy okazji wyrzeźbić ciało i świetnie się bawić, nie wahaj się! Zapisz się na zajęcia już teraz

 

 

Kornelia Raińska

Tańczy już 10 lat, zaczynała od kiedyś dość popularnego disco dance, ale szybko przestawiła się na hip hop, w międzyczasie przewijało się u niej trochę jazzu, house – no i oczywiście dancehall, który teraz trenuje systematycznie. Jej choreografie to połączenie stylów ulicznych z nowoczesnym spojrzeniem na taniec.�Na zajęciach u Korneli nie zabraknie mocnych rozgrzewek, gdyż jest ona osobą niezwykle energiczną i zdeterminowaną, która zadba o wasz rozwój taneczny i fizyczny. W efektywny sposób sprawi, abyście wyrażały emocje i swój charakter poprzez choreografie i obiecuje, że z zajęć wychodzić będziecie mokre.
HIP HIP – nie zabraknie na pewno odrobiny house i new style, czyli hip hopu opartego na choreografiach tańczonych do konkretnych utworów. Właśnie ten styl tańca dominuje w dynamicznych i pełnych energii układach prezentowanych w tanecznych programach telewizyjnych i teledyskach. Jeżeli chcesz się wytańczyć w ulicznym stylu ,dobrze się przy tym bawiąc, to są to zajęcia dla Ciebie

 

Marcelina Stachowiak

Przygodę z tańcem rozpoczęła w 2006 roku w Miejskim Domu Kultury w rodzinnym mieście. Początkowo tańczyła disco dance, ale szybko poczuła, że hip hop jest jej bliższy. Mimo zamiłowania do hip hopu i dancehallu brała udział w warsztatach m. in. z tańca współczesnego, klasycznego, jazz’u, krumping’u, locking’u i poppingu. Nieustannie pracuje nad doskonaleniem warsztatu tanecznego w Studiu So Fly pod okiem Ramony Nowakowskiej. Na zawodach pokazuje się w duecie, z formacją a także jako tancerka solowa.

Formacja Dancehall Dzieci
Dancehall to taniec wywodzący się z Jamajki, który wręcz ,,zmusza” do ruchu . Przez swoją żywiołowość oraz rytm zdobywa coraz więcej fanów zarówno wśród dorosłych, jaki i dzieci.
Na zajęciach najmłodsi szkolą swoje umiejętności, poznają nowe kroki a także uczą się improwizacji ruchowej. Nie zabraknie też elementów akrobatycznych.
Podczas zajęć tworzone są choreografie, które następnie prezentuje się na turniejach i zawodach w całej Polsce. Formacja, w przeciwieństwie od zajęć OPEN, wymaga zaangażowania i uczestnictwa w zajęciach przez cały rok szkolny.

Zajęcia dla dzieci pomogą rozwinąć rytmikę, muzykalność, koordynację i pamięć dzieci, a także zapewnią poznanie licznych kroków i podstawowych technik tanecznych w różnych stylach tańca. Będą tworzone choreografie taneczne pozwalające rozwijać te wszystkie umiejętności, a zajęcia to również doskonały czas na nawiązanie nowych przyjaźni i fantastyczna zabawa.

 

Daria Zulewska

Wszechstronna tancerka, która swoją przygodę z tańcem zaczęła mając 8 lat , tańczyła takie style jak hip-hop, haus, afro, tańce standardowe i latynoamerykańskie . Specjalizuje się w tańcu dancehall od 6 lat . Kulturę tego stylu tańca poznawała na ulicach Jamajki podczas swoich 3 podróży, łącznie spędzając na tej pięknej wyspie prawie cztery miesiące . Początki ze sceną Dancehall zaczynała w grupie White Slide prowadzoną przez Sylwie Dymek . Obecnie należy  do grupy So Fly Queens
Szkoliła się u światowych ikon dancehall’u takich jak : Boysie Roses, Orville Hall, Dansa Bling, Team Magnificent, Andre Cosmic, Craig Black Eagle, Freshh Diceja, DHQ Nickeisha, DHQ Latesha, Latonya, Get There Squad, Hecticdymondz , Kimiko, Kool Ravers, Xqlusiv Dancer, Equanoxx, Sopreme Blazzaz i wielu wielu innych

 

 Dancehall to taniec uliczny wywodzący się z Jamajki. Na zajęciach będziemy zgłębiać kulutre i technike tego tańca poznawać najnowsze kroki te męskie i jak te damskie . Zajęcia są dla osób które już miały styczność z tym tańcem zajęcia będą prowadzone z naciskiem na rozwój wiedzy jak i własnego ciała.