Zajęcia i instruktorzy

Studio So Fly zostało stworzone z pasji i miłości do tańca! Jest to Babskie studio tańca – od kobiet dla kobiet!

Pragniemy rozwijać w młodych ludziach pasję, ukazywać im obce kultury przez taniec, a także tworzyć miejsce pełne rodzinnej atmosfery i zajawki. U najmłodszych chcemy rozwijać rytmikę, zamiłowanie do ruchu i muzyki. Dorośli zaś znajdą w naszej szkole tańca zajęcia pomagające utrzymać kondycję fizyczną, dbać o ciało, rozwijać pewność siebie, świadomość ciała i oczywiście doskonale się zrelaksować.

W Szkole Tańca So Fly oferujemy zajęcia takie jak:   Dancehall, Twerk, Commercial, zajęcia dla początkujących i średniozaawansowanych, kursy, warsztaty, zajęcia indywidualne i formacje pokazowe.. Nauka tańca odbywa się w Gdańsku, w samym centrum dzielnicy Wrzeszcz.

 

Wykwalifikowani instruktorzy naszej szkoły tańca pozwolą zgłębiać tajniki tańca i ruchu, rozwijać pewność siebie i wycisną z każdego ostatnie poty.

Ramona Nowakowska

 

Tancerka, choreograf, instruktor tańca dancehall, właściciel Studia Tańca So Fly, trenerka grup Rude Nation, Big Bang Crew, członek ekipy So Fly Queens magister socjologii na Uniwersytecie Gdańskim. Organizator Dancehall Challenge.
Tańczy od ponad 16 lat, w tym czasie zgłębiała takie style taneczne jak hip hop, bboying, popping, locking, house, krump, contemporary, jazz, twerk, a także dancehall, który to całkowicie zawładnął jej życiem. Szkoliła się u najlepszych Polskich i zagranicznych tancerzy, takich jak Latonya, Shelly Expressionz, Latesha, Kimiko Versatile, Killa Bean, Global Bob, Dansa Bling, Crazy Hype, Orville, StaciFaya, Colo Colo, Gabbidon, Kool Kid, Craig Black Eagles, Boysie, Oshane, Sheakspear, Dancing Rebel, Happy Feet, DhQ Aneika, Nikesha, Ghetto Legacy, Magnificent Dancers, Black Dice, Desha Ravers, Cosmic Elite Team – wszyscy z Jamajki, Alevanille z Włoch, Aya, Shisha z Francji, Yanis Marshall z USA oraz wielu innych.  Wciąż się rozwija jeżdżąc na warsztaty i wydarzenia taneczne w kraju i zagranicy. W 2010 roku zyskała uprawnienia do prowadzenia zajęć tanecznych, skończyła szkolenie na instruktora tańca, którego efektem było pozyskanie międzynarodowego certyfikatu na instruktora tańca (do wglądu). Od kilku lat jest instruktorem i choreografem, uczyła w najlepszych studiach w trójmieście, a obecnie założyła własne studio. Od 2011 roku jest również organizatorem wydarzeń tanecznych, od tego czasu stworzyła cztery edycje zawodów Dancehall Challenge, oraz m.i. Dancehall Sesje oraz Holiday Dancehall Fest. Posiada liczne osiągnięcia solowe i grupowe, między inny z zawodów Shake Ya Booty,  Cropp Baby G Dance Battle, Miasto Rytmu, Ogólnopolski Turniej Tańca Nowoczesnego,  i inne . Występowała m.i. na Festiwalu GDM, Festiwalu FAMA, Miejskiej Streie Kultury, Polach Nadziei, SHC Elements, Baltic Games. Sędziuje zawody od kilku lat, do tej pory sędziowała takie wydarzenia jak Bitwa Taneczna Na Dolnym Mieście, Pull Up Party, Styczniowy Jam. Wystąpiła w kilku teledyskach popularnych artystów, takich jak Wet Fingers, Liroy, Marcin Molendowski, Luxuria Astaroth. W 2016 roku odbyła dwie podróże na Jamajkę, gdzie poznawała kulturę i szkoliła się u czołowych tancerzy dancehall w ich rodzimym kraju. Wystąpiła tam również w teledyskach takich artystów jak Voicemail, Princess T, Supahype oraz w filmie. Prowadzi formacje taneczne, które szybko się rozwijają i osiągają liczne sukcesy na scenie tanecznej. Dancehall jest całym jej życiem, kocha tę kulturę i sam taniec. Dlatego ciągle pragnie się w nim zagłębiać, działać na rzecz jego rozwoju w Polsce, a także zarażać innych swoją energią i miłością do dancehallu. Organizatorka jednych z największych zawodów dancehall w Polsce – Dancehall Challenge, promotorka kultury dancehall.
W tym roku poprowadzi zajęcia Dancehall 24+
Dancehall – taniec powstał na Jamajce pod koniec lat 70tych. Związany jest z kulturą jamajską i sposobem życia jamajczyków, połączony jest też z muzyką dancehall (zarówno taniec jak i muzyka wywodzi się z regge i ska). Prekursorami tego stylu są mężczyźni, za ojca dancehallu uznaje się Bogla. Taniec związany jest nierozerwalnie z imprezami, gdyż to na nich głównie powstawał i powstaje, dlatego można zaliczyć go do social dances. Dzieli się go na męski i damski, w męskim najważniejsze są kroki i styl tancerze, jego unikatowość, oryginalność, zaś w kobiecym prym wiodą zmysłowe, sensualne kroki oparte na wine’ach, shake’ach, akrobacjach, rozciągnięciu. W tańcu poza samym ruchem ważny jest attitude, czyli charakter, pewność siebie oraz swag, czyli styl tancerza, jego odczuwanie muzyki. Taniec ten to przybliżenie kultury jamajskiej, a także rozwój rytmiki, muzykalności, pewności siebie, zmysłowości i kobiecości.
Zajęcia skierowane są do osób od 24 lat wzwyż, które miały już styczność z jakimś tańcem lub formą ruchu. Mają na celu utworzenia dla osób dojrzałych tanecznej przestrzeni w której będą się czuły dobrze i swobodnie.  Na zajęciach zadbamy o kondycję fizyczną, rozwój sylwetki, przybliżymy kulturę dancehall, będziemy uczyć się kroków i choreografii dancehallowych oraz wedle życzenia poznamy również inne kobiece style.\
Dancehall 24+ wtorki 19:20
Videoclip Dance – Zajęcia, które będą miały na celu łączenie różnych form tanecznych takich jak Dancehall, Twerk, Afro, Hip Hop, Commercial, Burleska, Beyonce Stye, Jazz itd. Jeżeli podziwiasz tancerzy na teledyskach i koncertach, chciałabyś rozwijać się tanecznie i pracować nad charyzmą w ruchu, jeżeli chciałabyś ruszać się jak Beyone, Rihanna czy Shakira to zajęcia da Ciebie! Na zajęciach poznamy funkcjonowanie ciała w ruchu, pobawimy się z kobiecością, rozwiniemy pewność siebie i stworzymy różnorodne, energiczne choreografie.
Videoclip Dance czwartek 19:20
*Formacje  – grupy dancehall zamknięte o  zaawansowanym poziomie, występują na ogólnopolskich zawodach i biorą udział w licznych pokazach.
ramonasofly@gmail.com

Marysia Rybałów

Taniec towarzyszył jej już od małego dziecka, jednak prawdziwą przygodę zaczęła właśnie z dancehallem. Tancerka w 4-letniej ekipie Ketch a Fire, w której poznała charakter i ducha kulturowego tańca Jamajki. Na co dzień studiuje fizjoterapie na Gdańskim Uniwersytecie Medycznym, a wieczory spędza na sali w studiu tańca So Fly 

Marysia ma na swoim koncie liczne sukcesy solowe jak i grupowe, udział w licznych teledyskach popularnych artystów oraz wiele pokazów.
Na swoich zajęciach z podstaw dancehallu wprowadzi Was w jamajską kulturę i od podstawowych kroków pokaże taniec dancehall z jak najlepszej strony!

Opis zajęć Marysi: Zajęcia zawsze rozpoczynam rozgrzewką i wzmocnieniem partii mięśniowych, następnie uczę krótkiej choreografii którą wspólnie tańczymy i kończę stretchingiem. Najważniejsza jest dla mnie pozytywna energia na zajęciach i zarażanie nią całej grupy i przede wszystkim wasze zadowolenie ze wspólnego treningu

Dancehall początkujący 14-18 at środy 18:10

Aleksandra Juszkiewicz

Pełna pozytywnej energii studentka Wyższej Szkoły Administracji i Biznesu, przygodę z tańcem rozpoczęła 6 lat temu pod okiem Sonii Truszkowskiej, szkoląc swoje umiejętności w Gdańskich szkołach tańca (White Slide, Dance Fusion) trafiła pod skrzydła Ramony Nowakowskiej, gdzie jej przygoda z dancehall`em zaczęła się na dobre. Doskonaliła się na warsztatach u zagranicznych tancerzy takich jak: Alevanille, Kimiko, Dhq Headtop, Killa Bean, Global Bob, Dansa Bling. Od 3 lat nieustannie brała udział w zawodach organizowanych na terenie całej Polski wraz ze swoją ekipą Ketch a Fire. Na swoim koncie ma udział w wielu zawodach (m.in. Dancehall or Die, Miasto Rytmu, Attitude Attack, Dancehall Challenge, Slavic Dancehall Queen), pokazach (Sopot Tref, Baltic Games, Desperados Party Challenge, Wrzeszcz Coast) oraz teledyskach.

Twerk
Jest to styl tańca wywodzący się z rejonów Afryki zachodniej, w Ameryce zyskał popularność w latach 90′, a obecnie jest znany każdemu przez teledyski topowych gwiazd, takich jak Jason Derulo, Nicki Minaj czy Rihanna. Opiera się na rytmicznym poruszaniu biodrami wykorzystując izolacje mięśni dolnych części ciała – są to idealne ćwiczenia wzmacniające mięśnie ud i pośladków. Przy dobrej zabawie, dziewczyny poczujecie się kobieco i seksownie, a przy tym zwiększycie pewność siebie.

Twerk początkujący piątek 18:10

Twerk średnio zaawansowany poniedziałek 19:20

Jak wyglądają zajęcia z Aleksandra?

Każde zajęcia zaczynamy rozgrzewka, która przygotowuje nas do ćwiczeń wzmacniających – głównie skupiamy się na nogach i pośladkach, przy czym nie zapominamy o brzuchu i rękach. Następnie przechodzimy do choreografii, dzięki której poznajemy technikę i styl tańce. Zajecia kończymy ćwiczeniami rozciągającymi.

Jeżeli chcesz spróbować czegoś nowego, albo szlifować nabyte już umiejętności, a przy okazji wyrzeźbić ciało i świetnie się bawić, nie wahaj się! Zapisz się na zajęcia już teraz

 

 

Kornelia Raińska

Tańczy już 10 lat, zaczynała od kiedyś dość popularnego disco dance, ale szybko przestawiła się na hip hop, w międzyczasie przewijało się u niej trochę jazzu, house – no i oczywiście dancehall, który teraz trenuje systematycznie. Jej choreografie to połączenie stylów ulicznych z nowoczesnym spojrzeniem na taniec.�Na zajęciach u Korneli nie zabraknie mocnych rozgrzewek, gdyż jest ona osobą niezwykle energiczną i zdeterminowaną, która zadba o wasz rozwój taneczny i fizyczny. W efektywny sposób sprawi, abyście wyrażały emocje i swój charakter poprzez choreografie i obiecuje, że z zajęć wychodzić będziecie mokre.
HIP HIP CHOREOGRAFIA to grupa otwarta, w której nie zabraknie na pewno odrobiny house i new style, czyli hip hopu opartego na choreografiach tańczonych do konkretnych utworów. Właśnie ten styl tańca dominuje w dynamicznych i pełnych energii układach prezentowanych w tanecznych programach telewizyjnych i teledyskach. Jeżeli chcesz się wytańczyć w ulicznym stylu ,dobrze się przy tym bawiąc, to są to zajęcia dla Ciebie

Hip Hop Choreografia wtorki i czwartki 18:10

Marcelina Stachowiak

Przygodę z tańcem rozpoczęła w 2006 roku w Miejskim Domu Kultury w rodzinnym mieście. Początkowo tańczyła disco dance, ale szybko poczuła, że hip hop jest jej bliższy. Mimo zamiłowania do hip hopu i dancehallu brała udział w warsztatach m. in. z tańca współczesnego, klasycznego, jazz’u, krumping’u, locking’u i poppingu. Nieustannie pracuje nad doskonaleniem warsztatu tanecznego w Studiu So Fly pod okiem Ramony Nowakowskiej. Na zawodach pokazuje się w duecie, z formacją a także jako tancerka solowa.

Formacja Dancehall Dzieci
Dancehall to taniec wywodzący się z Jamajki, który wręcz ,,zmusza” do ruchu . Przez swoją żywiołowość oraz rytm zdobywa coraz więcej fanów zarówno wśród dorosłych, jaki i dzieci.
Na zajęciach najmłodsi szkolą swoje umiejętności, poznają nowe kroki a także uczą się improwizacji ruchowej. Nie zabraknie też elementów akrobatycznych.
Podczas zajęć tworzone są choreografie, które następnie prezentuje się na turniejach i zawodach w całej Polsce. Formacja, w przeciwieństwie od zajęć OPEN, wymaga zaangażowania i uczestnictwa w zajęciach przez cały rok szkolny.

Zajęcia dla dzieci pomogą rozwinąć rytmikę, muzykalność, koordynację i pamięć dzieci, a także zapewnią poznanie licznych kroków i podstawowych technik tanecznych w różnych stylach tańca. Będą tworzone choreografie taneczne pozwalające rozwijać te wszystkie umiejętności, a zajęcia to również doskonały czas na nawiązanie nowych przyjaźni i fantastyczna zabawa.

Taniec dla dzieci 9 – 12 lat czwartki 16:00

Formacja Dancehall dla dzieci poniedziałek i środa 16:00

Daria Zulewska

Wszechstronna tancerka, która swoją przygodę z tańcem zaczęła mając 8 lat , tańczyła takie style jak hip-hop, haus, afro, tańce standardowe i latynoamerykańskie . Specjalizuje się w tańcu dancehall od 6 lat . Kulturę tego stylu tańca poznawała na ulicach Jamajki podczas swoich 3 podróży, łącznie spędzając na tej pięknej wyspie prawie cztery miesiące . Początki ze sceną Dancehall zaczynała w grupie White Slide prowadzoną przez Sylwie Dymek . Obecnie należy  do grupy So Fly Queens
Szkoliła się u światowych ikon dancehall’u takich jak : Boysie Roses, Orville Hall, Dansa Bling, Team Magnificent, Andre Cosmic, Craig Black Eagle, Freshh Diceja, DHQ Nickeisha, DHQ Latesha, Latonya, Get There Squad, Hecticdymondz , Kimiko, Kool Ravers, Xqlusiv Dancer, Equanoxx, Sopreme Blazzaz i wielu wielu innych

 

 Dancehall to taniec uliczny wywodzący się z Jamajki. Na zajęciach będziemy zgłębiać kulutre i technike tego tańca poznawać najnowsze kroki te męskie i jak te damskie . Zajęcia są dla osób które już miały styczność z tym tańcem zajęcia będą prowadzone z naciskiem na rozwój wiedzy jak i własnego ciała.
Dancehall średnio zaawansowany czwartek 20;30
Babski Dancehall  to zajęcia Tylko i wyłącznie dla kobiet ! Tak drogie Panie pod czas tych zajęć będziemy przede wszystkim poznawać jak i odkrywać swoją kobiecość i pewność siebie , przygotowywać swoje ciało do coraz to większych wyzwań (wzmacnianie mięśni i rozciąganie). Na zajęciach połączymy takie style jak Dancehall Female jak i Dancehall Queen Style elementy akrobatyki będą dodawane stopniowo . Na Jamajce Damski Dancehall odgrywa bardzo dużą role pokazuje jak Kobiety są ważne w naszym życiu.
Babski Dancehall poniedziałek 18:10

Ania Marciniak

Studenta pedagogiki wczesnej edukacji, w dzieciństwie podczas zajęć z gimnastyki artystycznej odkryła swoją pasję do tańca. Uczęszczała na zajęcia z różnych styli, od hip hopu po jazz, aż poznała jamajski świat dancehallu, w którym została do dzisiaj. Od 3 lat trenuje w ekipie studia So Fly, z którą regularnie bierze udział w pokazach, zawodach i warsztatach w całej Polsce.

Dancehall początkujący 19-24 lat Dancehall to taniec pochodzący z Jamajki, silnie związany z jej kulturą i gatunkiem muzycznym o tej samej nazwie. Powstał w latach 70’, za ojca dancehallu uważa się Bogla (Gerald Levy). Na Jamajce tańczony głownie na imprezach, częśto na nich powstają nowe kroki. Dancehall dzielimy na męski (gdzie znajdziemy mase kroków, parkiet na Jamajce jest zdominowany przez mężczyzn) i damski (większość kroków zawiera winy, shake). W każdym rodzaju ważny jest charakter tancerza, jego oryginalny styl.

Zajęcia dancehall początkujący 19-24 prowadzone przez Anię Marciniak, skierowane są dla osób chcących zacząć swoją przygodę z tym stylem, będziemy uczyć się od podstaw, poznacie technikę, kroki oraz wzmocnicie swoje ciała. Nauczycie się damskich oraz męskich choreografii, każda kobieta uwolni swoją kobiecość, pozna możliwości swojego ciała, opanuje izolacje miednicy i przede wszystkim będziecie się świetnie bawić!

Dancehall 19-14 piątek 17:00