Zajęcia i instruktorzy

Studio So Fly zostało stworzone z pasji i miłości do tańca! Jest to Babskie studio tańca – od kobiet dla kobiet!

Pragniemy rozwijać w młodych ludziach pasję, ukazywać im obce kultury przez taniec, a także tworzyć miejsce pełne rodzinnej atmosfery i zajawki. U najmłodszych chcemy rozwijać rytmikę, zamiłowanie do ruchu i muzyki. Dorośli zaś znajdą w naszej szkole tańca zajęcia pomagające utrzymać kondycję fizyczną, dbać o ciało, rozwijać pewność siebie, świadomość ciała i oczywiście doskonale się zrelaksować.

W Szkole Tańca So Fly oferujemy zajęcia takie jak:   Dancehall, Twerk, Commercial, zajęcia dla początkujących i średniozaawansowanych, kursy, warsztaty, zajęcia indywidualne i formacje pokazowe.. Nauka tańca odbywa się w Gdańsku, w samym centrum dzielnicy Wrzeszcz.

 

Wykwalifikowani instruktorzy naszej szkoły tańca pozwolą zgłębiać tajniki tańca i ruchu, rozwijać pewność siebie i wycisną z każdego ostatnie poty.

Ramona Nowakowska

 

Tancerka, choreograf, instruktor tańca dancehall, właściciel Studia Tańca So Fly, trenerka grup Ketch A Fire, T-Rex Crew, Shimmy Shake, Big Bang Crew, magister socjologii na Uniwersytecie Gdańskim.
Tańczy od ponad 14 lat, w tym czasie zgłębiała takie style taneczne jak hip hop, bboying, popping, locking, house, krump, contemporary, jazz, twerk, a także dancehall, który to całkowicie zawładnął jej życiem. Szkoliła się u najlepszych Polskich i zagranicznych tancerzy, takich jak Latonya, Shelly Expressionz, Latesha, Kimiko Versatile, Killa Bean, Global Bob, Dansa Bling, Crazy Hype, Orville, StaciFaya, Colo Colo, Gabbidon, Kool Kid, Craig Black Eagles, Boysie, Oshane, Sheakspear, Dancing Rebel, Happy Feet, DhQ Aneika, Nikesha, Ghetto Legacy, Magnificent Dancers, Black Dice, Desha Ravers, Cosmic Elite Team – wszyscy z Jamajki, Alevanille z Włoch, Aya, Shisha z Francji, Yanis Marshall z USA oraz wielu innych.  Wciąż się rozwija jeżdżąc na warsztaty i wydarzenia taneczne w kraju i zagranicy. W 2010 roku zyskała uprawnienia do prowadzenia zajęć tanecznych, skończyła szkolenie na instruktora tańca, którego efektem było pozyskanie międzynarodowego certyfikatu na instruktora tańca (do wglądu). Od kilku lat jest instruktorem i choreografem, uczyła w najlepszych studiach w trójmieście, a obecnie założyła własne studio. Od 2011 roku jest również organizatorem wydarzeń tanecznych, od tego czasu stworzyła cztery edycje zawodów Dancehall Challenge, oraz m.i. Dancehall Sesje oraz Holiday Dancehall Fest. Posiada liczne osiągnięcia solowe i grupowe, między inny z zawodów Shake Ya Booty,  Cropp Baby G Dance Battle, Miasto Rytmu, Ogólnopolski Turniej Tańca Nowoczesnego,  i inne . Występowała m.i. na Festiwalu GDM, Festiwalu FAMA, Miejskiej Streie Kultury, Polach Nadziei, SHC Elements, Baltic Games. Sędziuje zawody od kilku lat, do tej pory sędziowała takie wydarzenia jak Bitwa Taneczna Na Dolnym Mieście, Pull Up Party, Styczniowy Jam. Wystąpiła w kilku teledyskach popularnych artystów, takich jak Wet Fingers, Liroy, Marcin Molendowski, Luxuria Astaroth. W 2016 roku odbyła dwie podróże na Jamajkę, gdzie poznawała kulturę i szkoliła się u czołowych tancerzy dancehall w ich rodzimym kraju. Wystąpiła tam również w teledyskach takich artystów jak Voicemail, Princess T, Supahype oraz w filmie. Prowadzi formacje taneczne, które szybko się rozwijają i osiągają liczne sukcesy na scenie tanecznej. Dancehall jest całym jej życiem, kocha tę kulturę i sam taniec. Dlatego ciągle pragnie się w nim zagłębiać, działać na rzecz jego rozwoju w Polsce, a także zarażać innych swoją energią i miłością do dancehallu.
Dancehall – taniec powstał na Jamajce pod koniec lat 70tych. Związany jest z kulturą jamajską i sposobem życia jamajczyków, połączony jest też z muzyką dancehall (zarówno taniec jak i muzyka wywodzi się z regge i ska). Prekursorami tego stylu są mężczyźni, za ojca dancehallu uznaje się Bogla. Taniec związany jest nierozerwalnie z imprezami, gdyż to na nich głównie powstawał i powstaje, dlatego można zaliczyć go do social dances. Dzieli się go na męski i damski, w męskim najważniejsze są kroki i styl tancerze, jego unikatowość, oryginalność, zaś w kobiecym prym wiodą zmysłowe, sensualne kroki oparte na wine’ach, shake’ach, akrobacjach, rozciągnięciu. W tańcu poza samym ruchem ważny jest attitude, czyli charakter, pewność siebie oraz swag, czyli styl tancerza, jego odczuwanie muzyki. Taniec ten to przybliżenie kultury jamajskiej, a także rozwój rytmiki, muzykalności, pewności siebie, zmysłowości i kobiecości. Zajęcia to nauka kroków, choreografii, akrobacji, freestyle, ale przede wszystkim dobra zabawa i odrobina szaleństwa.
Twerk – taniec wywodzący się z tradycyjnych tańców afrykańskich, głównie rozpowszechniony w Stanach Zjednoczonych, polega na różnorodnych ruchach biodrami w różnych konfiguracjach i natężeniach. Taniec typowo kobiecy, pozwalający rozwijać swoją kobiecość, zmysłowość, siłę, a także sprawność fizyczną.
*Formacje  – grupy dancehall zamknięte o  zaawansowanym poziomie, występują na ogólnopolskich zawodach i biorą udział w licznych pokazach.
Dancehall średnio zaawansowany – wtorki godz. 17:00
Kursy Twerk i Dancehall – dowiedź się więcej ramonasofly@gmail.com

Marysia Rybałów

Taniec towarzyszył jej już od małego dziecka, jednak prawdziwą przygodę zaczęła właśnie z dancehallem. Tancerka w 4-letniej ekipie Ketch a Fire, w której poznała charakter i ducha kulturowego tańca Jamajki. Na co dzień studiuje fizjoterapie na Gdańskim Uniwersytecie Medycznym, a wieczory spędza na sali w studiu tańca So Fly 

Marysia ma na swoim koncie liczne sukcesy solowe jak i grupowe, udział w licznych teledyskach popularnych artystów oraz wiele pokazów.
Na swoich zajęciach z podstaw dancehallu wprowadzi Was w jamajską kulturę i od podstawowych kroków pokaże taniec dancehall z jak najlepszej strony!

Dancehall początkujący – piątki 19:05

Aleksandra Juszkiewicz

Pełna pozytywnej energii studentka Wyższej Szkoły Administracji i Biznesu, przygodę z tańcem rozpoczęła 6 lat temu pod okiem Sonii Truszkowskiej, szkoląc swoje umiejętności w Gdańskich szkołach tańca (White Slide, Dance Fusion) trafiła pod skrzydła Ramony Nowakowskiej, gdzie jej przygoda z dancehall`em zaczęła się na dobre. Doskonaliła się na warsztatach u zagranicznych tancerzy takich jak: Alevanille, Kimiko, Dhq Headtop, Killa Bean, Global Bob, Dansa Bling. Od 3 lat nieustannie brała udział w zawodach organizowanych na terenie całej Polski wraz ze swoją ekipą Ketch a Fire. Na swoim koncie ma udział w wielu zawodach (m.in. Dancehall or Die, Miasto Rytmu, Attitude Attack, Dancehall Challenge, Slavic Dancehall Queen), pokazach (Sopot Tref, Baltic Games, Desperados Party Challenge, Wrzeszcz Coast) oraz teledyskach.

Aleksandra prowadzić będzie zajęcia Twerk w poniedziałki 0 19:05 oraz Dancehall 25 + w piątki o 20:10, a także trenować będzie profesjonalną formacje dancehall, która oprócz rozwijania swoich tanecznych umiejętności będzie startować w zawodach tanecznych na terenie całej polski, brać udział w pokazach, teledyskach itd.

Twerk poniedziałek 19:05

Dancehall 25 + piątek 20:10

Formacja Dancehall środa 19:05 i piątek 18:00

 

Kornelia Raińska

Tańczy ponad 9 lat, zaczynała od kiedyś dość popularnego disco dance, ale szybko przestawiła się na hip hop, w międzyczasie przewijało się u niej trochę jazzu, house – no i oczywiście dancehall, który teraz trenuje systematycznie. Jej choreografie to połączenie stylów ulicznych z nowoczesnym spojrzeniem na taniec.
Na zajęciach u Korneli nie zabraknie mocnych rozgrzewek, gdyż jest ona osobą niezwykle energiczną i zdeterminowaną, która zadba o wasz rozwój taneczny i fizyczny. W efektywny sposób sprawi, abyście wyrażały emocje i swój charakter poprzez choreografie i obiecuje, że z zajęć wychodzić będziecie mokre.

Commercial Hip Hop to fuzja łączący w sobie wielu różnych stylów tańca: od tańców ulicznych takich jak hip-hop, aż po jazz i taniec współczesny. To właśnie ten styl tańca dominuje w dynamicznych i pełnych energii choreografiach prezentowanych w tanecznych programach telewizyjnych i teledyskach.

Formacja Commercial Hip Hop – wtorek i czwartek 18:00

 

Marcelina Stachowiak

Przygodę z tańcem rozpoczęła w 2006 roku w Miejskim Domu Kultury w rodzinnym mieście. Początkowo tańczyła disco dance, ale szybko poczuła, że hip hop jest jej bliższy. Mimo zamiłowania do hip hopu i dancehallu brała udział w warsztatach m. in. z tańca współczesnego, klasycznego, jazz’u, krumping’u, locking’u i poppingu. Nieustannie pracuje nad doskonaleniem warsztatu tanecznego w Studiu So Fly pod okiem Ramony Nowakowskiej. Na zawodach pokazuje się w duecie, z formacją a także jako tancerka solowa.

Zajęcia dla dzieci pomogą rozwinąć rytmikę, muzykalność, koordynację i pamięć dzieci, a także zapewnią poznanie licznych kroków i podstawowych technik tanecznych w różnych stylach tańca. Będą tworzone choreografie taneczne pozwalające rozwijać te wszystkie umiejętności, a zajęcia to również doskonały czas na nawiązanie nowych przyjaźni i fantastyczna zabawa.

 

Taniec dla dzieci 9 – 12 lat czwartki 17:00